Секретар РНБОУ надав високу оцінку експозиції «Ліги оборонних підприємств України» на виставці озброєнь IDEF-2017

«Україна продемонструвала на виставці озброєнь у Туреччині не лише нові зразки військової продукції, але й нову якість державно-приватного партнерства. Коли оборонні проекти відпрацьовуються як державними, так і приватними компаніями. Це те, чого раніше не було. Сподіваюсь, що цей напрям буде активно та швидко поширюватись».

Про це 9 травня заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) Олександр Турчинов, відвідавши українські експозиції на міжнародній виставці озброєнь IDEF-2017, що розпочалася у Стамбулі.

О.Турчинов наголосив, що фактично нині йдеться про те, що окрім державних підприємств, які входять до Державного концерну «Укроборонпром», свій потенціал на закордонному збройовому майданчику окремо демонстрували і приватні вітчизняні оборонні підприємства. За його словами, «власне,  це трапляється вперше в історії України, і ця ініціатива була реалізована учасниками об’єднання «Ліга оборонних підприємств України».

 

На своїй власній експозиції приватні компанії та підприємства Ліги демонстрували макетні та натурні зразки військової техніки та оснащення, які пройшли випробування та постачаються до Збройних сил та інших силових відомств. Це, зокрема, бронетехніка, засоби індивідуального захисту, безпілотні авіаційні комплекси, авіаційні та наземні засоби РЕБ, нові головки самонаведення для авіаційних та зенітних керованих ракет, сучасні дозиметричні прилади, проекти модернізації авіаційної бойової техніки, системи для стрілецького озброєння, а також послуги з підготовки кадрів.

Як поінформував член Правління Ліги оборонних підприємств України, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець, секретар РНБОУ виробам приватних підприємств Ліги приділив уваги не менше, ніж продукції під брендом «Укроборонпрому». Та, зокрема, уточнив, що саме діяльність Ліги мав на увазі, коли говорив про вдалі приклади державного та приватного партнерства. «Коли держава не пресує, не давить, не утримує монополію, а саме шукає формат ефективної співпраці, це дуже важливо і це дуже перспективно», – наголосив О.Турчинов.

Що ж до загальних оцінок участі України у виставці ІDEF-2017, то секретар РНБОУ висловив їх так: «Це – одна з найбільш масштабних експозицій з часів незалежності країни і навіть на одному стенді вони не розмістились. Ви бачите стенд “Укроборонпрому” з дуже непоганими розробками бронетанкової техніки, систем динамічного захисту, стрілецької зброї. Ви бачите перспективній безпілотний комплекс “Фантом”, який може проводити розвідку у складних умовах, вистежувати цілі та знищувати їх, вивозити поранених бійців. Це унікальна техніка, яка має багато варіантів використання. Окрім цього, це стенд нашої аерокосмічної галузі, який зробив “Укркосмос”, а також спільний з нашими арабськими колегами стенд, де представлені авіаційні розробки нашого відомого підприємства “Антонов”. То ж я вважаю, що авіація, бронетехніка, стрілецька зброя, засоби артилерії і ракетний напрямок добре представлені сьогодні на виставці. Українська зброя, яка проходить перевірку у бою, зацікавить багатьох, хто думає про надійний захист своїх країн.  І я сподіваюсь, що “Укроборонпром” зможе отримати нових партнерів як для спільного виробництва, так і для реалізації своєї продукції ”.

Після цього секретар РНБОУ у бесіді з директором інформаційно-консалтингової компанії Defense Express С.Згурецем зазначив про інші деталі, що також тісно пов’язані з тематиками збройової виставки ІDEF-2017 у Стамбулі та переозброєнням українського війська.

– Нині ми перебуваємо на території Туреччини. Як ви розцінюєте перспективи військово-технічної співпраці з цією державою. У тому числі, у галузі зв’язку?

– Ви знаєте, у нас дуже багато перспективних проектів з нашими турецькими друзями. Ми створили спільну групу, яка має пришвидшити виконання вже укладених проектів. У тому числі і тих, що пов’язані з виробництвом нових видів зброї. Більше того, у наших турецьких партнерів є багато ініціатив. Вони хочуть інвестувати в українські оборонні підприємства. Це нові масштабні проекти, ми їх обговорюємо, і я сподіваюсь, що ми перейдемо від теорії до їхньої практичної реалізації. Це стосується стратегічних напрямків, таких як авіація, виробництво двигунів – як авіаційних, так і танкових, а також і систем зв’язку, про які ви питали. Я знаю, що турецька компанія Aselsan дуже активно працює у цій сфері.

Зараз Міністерство оборони України завершує оцінку зразків сучасних технологій зв’язку різного рівня. Відпрацьовуються усі питання, і я переконаний, що найближчим часом буде оголошений переможець.

– А політичні чинники ми будемо брати до уваги? Якщо країна відмовилась постачати нам безпілотну техніку у складний період нашої війни з Росією, а нині вже хоче нам радіостанції продавати, то чи будемо ми зважати на минулий досвід, аби знову не помилитись з партнерами?

–  Я так розумію, що ви на Elbit (Systems) натякаєте?

– Абсолютно точно…

– Для нас головне – ефективна та якісна зброя. Для нас дуже важливий ефективний та якісний зв’язок. Всі ці речі будуть враховуватись Міністерством оборони, коли будуть визначати переможця цієї тестової перевірки. Причому в умовах, максимально наближених до бойових. Безумовно, будуть враховуватись і такі складові, як вартість, можливість отримати кредитну підтримку. Також буде братись до уваги, наскільки ці технології протестовані з урахуванням стандартів НАТО. Тобто всі складові будуть враховані.

 

09.05.2017