Модернізований на «Телекарт-прилад» СКП успішно пройшов льотну перевірку у військах

Уже днями розпочнеться підконтрольна експлуатація дослідного зразка модернізованого стартового командного пункту, який в середині грудня було передано в Повітряні Сили ЗСУ після модернізації на приватному оборонному підприємстві «Телекарт-прилад».

На разі СКП буде використовуватись як дублююче обладнання, тестуватиметься за різних умов, на різних режимах.

Про це повідомляє інформаційне агентство Міноборони України «АрміяInform».

Попередню льотну перевірку модернізованого комплексу успішно завершено – повідомляється у новині.

Нагадаємо, що СКП забезпечує управління польотами повітряних суден.

У процесі підконтрольної експлуатації зразок планують завантажити на повну, аби визначити його спроможності на довготривалу експлуатацію.

– Тільки після цього буде прийняте рішення про його допуск до експлуатації та серійне виробництво, ‒ додає пояснив кореспонденту інформагентства представник штабу УКомандування ПС ЗСУ полковник Петро Кадура. – Важливо, що більшість елементів стартового командного пункту – українського виробництва.

Військові зазначають, що переваг у модернізованого обладнання чимало, зокрема, воно вирізняється точністю отриманих розрахунків, новітньою елементною базою та принципом формування радіосигналів, а також зручністю.

– Це і сучасні засоби забезпечення, і система безперебійного живлення, що дозволяє півтори години працювати автономно, і можливість за секунду зв’язатись з будь-яким аеродром. Що вже казати про сучасну метеостанцію, однієї лише температури вона пропонує шість градацій кожного градуса. – пояснює Петро Кадура. – До того ж фахівці працюватимуть в зручних кріслах, із кондиціонером, що теж важливо.