В ході випробувань, «Кентаври», створені в «Кузні на Рибальському» вразили берегові цілі

Новину про ходові швартові випробування двох десантно-штурмових катерів типу «Кентавр» оприлюднено інформагентством Міноборони України АрміяInform.

Нагадаємо, що обидва катери збудовані в минулому році для потреб ВМС України учасником Ліги оборонних підприємств України ПрАТ «Кузня на Рибальському».

АрміяInform повідомляє, що на етапі ходових випробувань десантно-штурмові катери перевіряли стрільбу авіаційних реактивних систем залпового вогню з некерованою ракетою С-8. Для використання в морі установки були модифіковані, що дало змогу оператору утримувати ціль при хвилюванні моря. Не зважаючи на шторм в 2-3 бали, ракети вразили берегову ціль на відстані в декілька кілометрів.

Військові моряки зауважують, що їх приємно здивував і сам катер, який став дещо важчим, але при цьому підвищив морехідні властивості в штормових умовах.

Завдяки водометам, броньовані десантно-штурмові катери, озброєні чотирма десятками ракет кожний, здатні розганятися до 30 вузлів, провівши дальній та ближній залпи, швидко наблизитись до берега та висадити штурмову групу кількістю до 36 чоловік.

Такі характеристики цілком влаштовують Командування ВМС, а головне — є гідною відповіддю застарілим великим десантникам ЧФ РФ, які набагато повільніші та вже давно вичерпали свій ресурс.

Перші два катери типу «Кентавр» встануть до лав військового флоту вже найближчим часом. Третій такий катер поки перебуває на стадії будівництва.