Вогневі випробування «Богдани» поновлено

На полігоні у Дніпропетровській області тривають випробування нової самохідної артилерійської установки «Богдана» калібру 155 мм – першої української системи озброєння стандарту НАТО.

Про це з посиланням на прес-службу компанії «Українська бронетехніка» повідомляє Defense Express.

Нагадаємо, що САУ «Богдана» – спільна розробка учасника Ліги оборонних підприємств України ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування», компанії «Українська бронетехніка» та ПрАТ «АвтоКрАЗ».

На короткому відео демонструється так званий гідропостріл, який дозволяє перевірити всі системи знаряддя. Далі за програмою, випробувань, йдеться у повідомленні − стрільба інертними снарядами, потім – бойовими.

Самохідна артустановка «Богдана» вперше була продемонстрована напередодні Дня Незалежності, 10 серпня 2018 року. Також прототип вітчизняної установки було продемонстровано на військовому параді у Києві, 24 серпня того ж року.

САУ розробляється у рамках Державного оборонного замовлення, був виготовлений перший зразок, який успішно пройшов ходові випробування та здійснив перші тестові постріли. Але через відсутність вітчизняних снарядів 155-мм заводські випробування не були завершенні.

Під час Міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2019», що проходила у Києві у жовтні ц.р. стало відомо, що вітчизняна САУ продовжить вогневі випробування через кілька неділь (у жовтні ц.р.) після постачання до України турецьких 155-мм артилерійських снарядів.