Законопроект «Про оборонні закупівлі» парламент направив на друге повторне читання

13 травня, за результатами розгляду порядку денного Верховна Рада України направила на повторне друге читання законопроект №2398-д «Про оборонні закупівлі». За направлення на доопрацювання у комітет проголосували 236 парламентаріїв.

Відповідну інформацію оприлюднено на офіційному сайті українського парламенту.

Зазначимо, що у висновках Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, загалом під час підготовки законопроєкту до другого читання надійшло 470 поправок і пропозицій, з яких 324 було враховано, включаючи враховані частково та редакційно, 146 – відхилено.

Крім того, профільний Комітет під час доопрацювання проєкту закону до другого читання частково врахував зауваження Головного юридичного управління Апарату ВР.

Нагадаємо, що в ході підготовки проекту закону до внесення на розгляд парламентом, активну участь в його створені брала Ліга оборонних підприємств України. Поданий до Верховної Ради і вже прийнятий нею у першому читанні законопроєкт визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони. Визначено також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.

Цим документом передбачено затвердження типових державних контрактів, впровадження критерію «життєвий цикл» озброєння, військової і спеціальної техніки; поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, що використовуються у відповідних стандартах НАТО.

Державним замовникам надається можливість здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за прозорими та конкурентними процедурами, а також здійснювати закупівлі за імпортом.

також варто зазначити, що проектом закону передбачено здійснення закупівель у рамках трирічного планування, підтримку національної оборонної промисловості як державного, так і приватного сектору.

Окрім цього, прийняття закону уможливить надання доступу до процедур закупівель оборонної продукції іноземним постачальникам за умови надання переваги виробникам, локалізованим на митній території України, а також виробникам, які забезпечують більш вигідні умови утримання, сервісу і ремонту поставленої продукції; можливість укладання інвестиційних угод на розвиток виробництва тощо.

14.05.2020