Питання запобігання та протидії корупції потребують комплексного підходу

24 січня 2019 року генеральний директор громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» Олександр Ясинський за запрошенням організаторів взяв участь у засіданні підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.
Під час цього заходу, який пройшов під головуванням очільника підкомітету Ігоря Луценка, були обговорені перспективи кримінальних справ щодо фінансових порушень на підприємствах «Укроборонпрому».
Генеральний директор Ліги Олександр Ясинський поінформував Голову підкомітету про те, що на теперішній час оборонними підприємствами з приватною формою власності виконується понад 60 відсотків державного оборонного замовлення. Він підкреслив, що за підсумками його виконання у 2018 році до учасників Ліги, яка об’єднує провідні приватні підприємства ОПК, не було застосовано жодних штрафних санкцій з боку державних замовників за неналежне виконання умов державних контрактів.
Крім того, Олександр Ясинський зазначив, що на погляд керівництва Ліги питання запобігання та протидії корупції потребують комплексного підходу і не повинні містити лише заходів з виявлення, оголошення підозри, розслідування та покарання винних. Кримінальні справи – це наслідки цієї роботи, тому з метою запобігання необхідно:
по-перше – розробити стратегію, або програму подолання корупційних явищ в державі, яка б передбачала реформування виборчого процесу та діяльності політичних партій, реформування системи публічної служби відповідно до міжнародних стандартів і кращого світового досвіду, реформування законодавства про державні закупівлі, реформування судової влади в Україні, формування в суспільстві ідеї нетерпимості до проявів корупції;
по-друге, говорячи про корупцію в оборонно-промисловому комплексі, слід зауважити про необхідність вдосконалення системи державного управління оборонно-промисловим комплексом, створення центрального органу виконавчої влади який би відповідав за формування та реалізацію державної військово-промислової політики;
по-третє керівники державних підприємств, що призначаються керівництвом Державного концерну «Укроборонпром» на визначений строк не дуже зацікавлені у позитивній динаміці функціонування підприємства та не впевнені у подальшому подовженні контракту перебування на посаді. Окрім того й принципи господарської діяльності на державному підприємстві відрізняються від діяльності суб’єктів приватного права. Тому, на погляд керівників підприємств-учасників Ліги, наразі актуальним є проведення заходів з корпоратизації та подальшої приватизації державних підприємств оборонно-промислового комплексу.

28.01.2019