
Відкрите звернення
громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України»
до кандидатів у Президенти України
Шановні кандидати у Президенти України!
Від імені численних колективів підприємств оборонної галузі до Вас звертається керівництво громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України».
Сучасний розвиток реального сектору економіки безпосередньо пов’язаний з розвитком вітчизняного оборонно-промислового комплексу, складовими якого є оборонні підприємства як державної, так и приватної форм власності.
На жаль, з моменту отримання Україною незалежності політика держави в сфері регулювання діяльності оборонно-промислового комплексу завжди була непослідовною і хаотичною. Внаслідок цього наразі його можна охарактеризувати як не структурований, розбалансований, за більшістю збитковий, з численними проблемами та не вирішеними питаннями.
Як результат, на сьогоднішній день в країні, на території якої ведуться бойові дії, до цього часу не визначено державний орган, відповідальний за формування та реалізацію державної оборонно-промислової політики.
Підприємства усіх форм власності вимушені самостійно шукати шляхи вирішення проблем, існуючих в оборонно-промисловій та військово-технічній сферах.
По-перше, це проблемні питання фінансово-економічного характеру, до яких відносяться такі, як:
- недосконала система ціноутворення на продукцію оборонного призначення;
- відсутність особливого режиму кредитування підприємств-виконавців державного оборонного замовлення державними банківськими установами;
- неузгодженість 3-річної системи планування державного оборонного замовлення з відповідними строками фінансового (бюджетного) планування в державі.
По-друге, це проблемні питання нормативно-правового характеру:
- недосконала нормативно-правова база з питань розробки та постановки на виробництво продукції оборонного призначення;
- недосконала законодавча і нормативно-правова база захисту авторських прав;
- до цього часу не створені привабливі умови для залучення іноземних інвестицій в науково-технічну та інноваційно-технологічну сфери;
- потребує вдосконалення нормативно-правова база з питань державного приватного партнерства.
По-третє, це проблемні питання, які мають місце в реалізації державою оборонно-промислової та військово-технічної політики:
- існує ціла низка проблем, пов’язаних із виконанням заходів імпортозаміщення;
- потребує удосконалення діяльність інституту генеральних конструкторів за напрямами і видами озброєння та військової техніки, оновлення його складу, створення під їх керівництвом розгалуженої мережі головних конструкторів, відповідальних за складові частини;
- відсутність доступної інформаційної бази щодо програм переозброєння армії та технологічного переобладнання оборонної галузі;
- відсутність системи у визначенні пріоритетів науково-технічного та інноваційно-технологічного розвитку. Як наслідок – неузгодженість цих питань з напрямами військово-технічної та оборонно-промислової політики, визначеними відповідними документами державного оборонного планування;
- відсутність рівних умов між приватними та державними підприємствами під час виконання заходів із розвитку виробництва;
- майже відсутня система стандартизації та сертифікації, не сформована випробувально-вимірювальна база.
Наведений перелік проблем складає лише частку від тих, що мали би бути вирішеними за часів нашої незалежності, а особливо в умовах відкритої військової агресії з боку Російської Федерації.
Шановні кандидати у Президенти України!
Працівники оборонної галузі звертаються до Вас з великою надією й очікуванням дієвих практичних заходів в напряму розбудови та створення міцної вітчизняної оборонної промисловості, заходів, які знайдуть відображення не тільки у Ваших передвиборчих програмах, а й будуть реалізовані в державі під Вашим майбутнім мудрим керівництвом.
З глибокою повагою
Правління та виконавча дирекція
громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України»