В Міноборони розраховують, що до кінця липня буде освоєно 70% від загального ресурсу фінансування Держоборонзамовлення на 2021 рік

Взяти понад 90% зобов’язань та використати близько 70% фінансового ресурсу на розрахунки за поставлену оборонну продукцію та попередню оплату, передбачену державним оборонними замовленням у поточному році, Міністерство оборони України планує до кінця липня.

Про це повідомляє офіційний сайт оборонного відомства, посилаючись на слова заступника Міністра оборони України Олександра Миронюка.

За словами посадовця, основні показники ДОЗ на 2021 рік схвалено Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року, яке введено в дію Указом Президента України від 30 березня 2021 року № 132/2021 та затверджено постановою Кабінету Міністрів оборони України від 2 квітня 2021 року № 335-4.

— У цьому році до основних показників державного оборонного замовлення оборонного відомства включено заходи на загальну суму 22,5 мільярдів гривень. Зазначений ресурс буде розподілено за чотирма основними напрямами. У Міністерстві оборони уже розпочато укладання додаткових угод до діючих контрактів та проведення процедур закупівель. Усі наші зусилля спрямовані на посилення Збройних Сил та їх здатності ефективно обороняти України, — зазначив Олександр Миронюк.

Заступник Міністра оборони України зокрема, наголосив, що цьогоріч на закупівлю озброєння та військової техніки буде виділено 59% коштів державного оборонного замовлення, на модернізацію і ремонт ОВТ — 27%, на заходи направлені на забезпечення живучості арсеналів, будівництва об’єктів спеціального призначення для збирання боєприпасів — 9 % та на дослідно-конструкторські роботи — 5 %. При цьому, у поточному році з метою максимально ефективного та результативного забезпечення потреб Збройних Сил України розрахунки за поставлену продукцію та доавансування за укладеними у минулому році контрактами буде у пріоритеті. Воно становитиме 84% ДОЗ-2021.

— Виконання Міністерством оборони України державного оборонного замовлення на 2021 рік здійснюється планово. ДОЗ формувалося з розрахунку максимального закриття державних контрактів укладених у 2020 — 2021 роках з метою уникнення правового вакууму та для того, щоб розпочати 2022 рік відповідно до нового законодавства, — повідомив Олександр Миронюк.

До цього, в Міноборони зазначають, що Розділом XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про оборонні закупівлі» визначено, що з дня набрання чинності цим Законом до 31 грудня 2021 року проведення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення здійснюється відповідно до цього Закону та Закону України «Про державне оборонне замовлення» відповідно до затверджених основних показників оборонного замовлення на 2020 та 2021 роки для кожного державного замовника.

23.04.2021