Державні випробування нового українського 120 мм міномета «Бучарда» можуть відбутися восени

На артилерійському полігоні ЗСУ в Дівичках (Київська обл.) тривають заводські випробування нового 120 мм міномета «Бучарда», розробленого учасником Ліги оборонних підприємств України, Старокраматорським машинобудівним заводом.

Про це повідомив заступник технічного директора підприємства Сергій Одаренко.

Передбачається, що наразі в ході стрільб з міномета буде здійснено 600 пострілів, за результатами яких розробники визначать рівень готовності зброї до проведення державних випробувань.

За словами Сергія Одаренка, в ході державних випробувань на міномет очікує значно серйозніше тестування, аніж зараз, зокрема ствол має витримати навантаження п’ятьма тисячами пострілів.

На підприємстві очікують, що до такого іспиту «Бучарда» буде готовий на осінь поточного року.

Нагадаємо, що новий міномет від Старокраматорських зброярів уперше на широкий загал було представлено 16 травня, у Броварах, що під Києвом, під час презентації діяльності Ліги оборонних підприємств України іноземним дипломатам – членам Київської асоціації військових аташе.

На відміну від 120-мм міномета  «Молот» (М120-15), який нині перебуває на озброєнні ЗСУ і є копією радянського міномета 2Б11, «Бучарда» представляє собою суто українську розробку, ствол якої виготовляється з вітчизняної сталі найвищого ґатунку.

Особливостями нової зброї є те, що з неї можна вести вогонь на 360 градусів не змінюючи положення опорної плити, в конструкції вдосконалено низку механізмів і вони не замерзатимуть взимку, як це трапляється в інших мінометах, а новий колісний хід дозволятиме вести вогонь, не відстібаючи сам міномет.

Використання матеріалу за умови вказання джерела (СС BY 4.0)

22.05.2019