«Кузня на Рибальському» спустила на воду сьомий МБАК «ГЮРЗА-М» для ВМС ЗСУ

2 квітня, на київському заводі «Кузня на Рибальському», що є членом “Ліги оборонних підприємств України”, пройшла церемонія спуску на воду сьомого малого броньованого артилерійського катера (МБАК) проекту 58155 (шифр «Гюрза-М»).

Сьомий МБАК «Гюрза-М», закладений ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» у середині 2018 року у цеху заводу / Фото: Ukrainian Military Pages

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Командування Військово-Морських Сил ЗС України.

«Заходи першого етапу Стратегії Військово-Морських Сил ЗС України – 2035 виконуються за планом», – наголосили у прес-службі ВМС ЗС України, коментуючи цю подію.

Нагадаємо, даний МБАК був закладений на підприємстві влітку 2018 року на замовлення Міністерства оборони України.

Своєю чергою, у лютому цього року, відбулась закладка восьмої «Гюрзи» та третього десантно-штурмового катера проекту 58503 (шифр «Кентавр-ЛК»).

Малі броньовані артилерійські катери проекту 58155 спроектовані «Дослідно-проектним центром кораблебудування» та серійно виготовляються на ПрАТ «Кузня на Рибальському» з 2012 року. Катери почали надходити на озброєння ВМС України наприкінці 2015 року.

Всього ВМС України було передано 6 МБАКів, два з яких («Бердянськ» та «Нікополь») були захоплені Росією під час агресії в керчинський протоці 25 листопада 2018 року.

04.04.2019