Уряд найближчим часом має ухвалити рішення про спрощення процедури експорту-імпорту товарів військового призначення – О. Гладковський

Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський сподівається, що Уряд найближчим часом ухвалить рішення про спрощення процедури експорту товарів військового призначення та імпорту комплектуючих для українських підприємств-розробників і виробників озброєнь та техніки.

Під час відвідування 26-ї міжнародної виставки озброєнь, технологій безпеки і засобів захисту «Eurosatory-2018», яка відбувається з 11 по ‪15 червня в Парижі, О. Гладковський констатував, що «нам вдалося консолідувати зусилля державних органів та представників оборонно-промислового комплексу у питанні розробки новітніх зразків озброєнь, запуску нових виробництв та підтримки розвитку приватного підприємництва в оборонній сфері».
«Також сподіваюся, що найближчим часом уряд ухвалить рішення про спрощення процедури експорту товарів військового призначення та імпорту комплектуючих для українських підприємств-розробників і виробників озброєнь та техніки, – зазначив Перший заступник Секретаря РНБО України. – Адже це не лише покращить імідж України на світовому ринку, але й сприятиме розвитку вітчизняного ОПК та розширенню співпраці з іноземними партнерами, зокрема, з французькими компаніями».

За словами О. Гладковського, також найближчим часом до парламенту будуть подані законодавчі ініціативи щодо деяких аспектів реформування структури ОПК, «і ми сподіваємося, що і там ми отримаємо повну підтримку та розуміння».

Водночас, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, який у рамках візиту до Французької Республіки відвідував стенд українських виробників озброєнь  і пообіцяв сприяння з боку парламенту: «Українські зброярі можуть розраховувати на підтримку на законодавчому рівні».

Джерело: defence-ua.com